Tüm Masözleri görmek için tıkla

Evde masaj yaptırmadan önce dikkat etmeniz gereken birkaç önemli nokta bulunmaktadır. Özellikle seçilen masaj salonunun ve masözün işini ciddiye alan, tecrübeye sahip bir işletme olması gerekmektedir. Yapılan yanlış bir masanın vücudunuz da bazı sorunlar, ağrılar, kaslar da ezilmeler meydana getirebileceğini unutmadan tercih yapmalısınız.

Masaj yaptırmadan önce kendi sorunlarınızı en iyi şekilde analiz etmeli ve buna göre bir masaj tekniği tercih etmelisiniz. Doğru şekilde uygulanan masaj teknikleri sizi sonuca daha kısa sürede ve daha sağlıklı şekilde ulaştıracaktır. Örneğin sporcuların tercih ettiği bir masaj türü olan sporcu masajını masajdan sonra yaptırınca farklı masajdan önce ise yaptırırken farklı bir sonuç elde edilir.

Evinizin rahatlığında masaj

Masajı eğer spordan önce yaptırmayı planlıyorsanız vücudunuz daha rahat ve gevşek olacağı için ısınmaya daha yatkın hale gelir. Ayrıca kasların gevşemesi nedeniyle de daha esnek olan vücut daha rahat hareket eder. Spordan sonra yapılan masaj ise yorgunluğu alarak daha hızlı dinlenmenizi sağlar. Ayni zaman da antrenman sonrası meydana gelen ağrıları da yüksek oranda azaltarak daha ağrısız bir süreç geçirmenizi sağlar.

Güzel bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir